Зупинки дихання уві сні загрожують половині росіян у віці понад 40 років


За даними дослідження компанії Philips спільно з кафедрою пульмонології ФПДО МДМСУ, четверо з п'яти росіян, які належать до групи ризику апное уві сні, ніколи не чули про таке захворювання

Март 15, 2013

Москва, Росія – 15 березня, у Всесвітній день сну, компанія Philips анонсувала результати першого всеросійського соціологічного дослідження, проведеного спільно з кафедрою пульмонології ФПДО Московського державного медико-стоматологічного університету ім. А.І. Євдокимова та присвяченого синдрому обструктивного апное сну (СОАС). Опитування проводилося серед населення у віці понад 40 років. Перед фахівцями стояло завдання з'ясувати, яка кількість росіян потенційно належить до групи ризику апное сну або страждає іншими розладами сну; скільки з них знають про існування такої проблеми, як СОАС, готові пройти обстеження та почати лікування.

 

Дослідження показало, що лише 18% з 1 000 опитаних чули про апное, хоча 46% респондентів належать до групи ризику, як чоловіки, так і жінки.

 

Синдром обструктивного апное уві сні – це захворювання, що характеризується гучним хропінням, періодичним спаданням верхніх дихальних шляхів і, як наслідок, зупинками дихання уві сні на 10 і більше секунд. Крім цих симптомів, СОАС супроводжується зниженою концентрацією уваги, надмірної денною сонливістю, неспокійним сном, депресією. Через постійну нестачу кисню в крові пацієнти більшою мірою схильні до загострень хронічних захворювань, особливо гіпертонії, хвороб серця, діабету, також високий ризик інфарктів.

 

 

 

«Синдром обструктивного апное уві сні – одна з найбільш недооцінених проблем російської охорони здоров'я, від якої страждає практично кожен сьомий мешканець планети. Тому дослідження, проведене Philips разом зі спеціалістами кафедри пульмонології ФПДО МДМСУ, має особливе значення у справі інформування населення», – коментує Сергій Бабак, д.м.н., професор кафедри пульмонології ФПДО Московського державного медико-стоматологічного університету.

 

  – «Отримані результати чітко демонструють масштаб проблеми, вказують на ризики, які супроводжують апное уві сні: розвиток кардіологічних захворювань, діабету, збільшення кількості ДТП, виробничих травм і т.д. Єдина рекомендація від фахівця, який займається порушеннями сну, - пройти негайну діагностику та терапія у разі виявлення ознак апное».

 

Тим не менше, більшість опитаних відповіли, що не вважають прояви цього захворювання небезпечними. Наприклад, 40% респондентів скаржаться на регулярне хропіння, проте 78% з них не вважають це серйозною проблемою, а 61% не планують звертатися до лікаря. 36% учасників опитування почувають себе «розбитими», проспавши усю ніч, при цьому 56% з них не вважають це достатнім приводом для візиту до фахівця. 37% опитаних відчувають надмірну сонливість протягом дня, але 59% з них не вважають це серйозним нездужанням. 42% респондентів скаржаться на неспокійний сон, проте більше половини з них не мають наміру звертатися за медичною консультацією.

 

Таким чином, майже половина росіян віком понад 40 років належать до групи ризику та помічають у себе основні симптоми апное уві сні. Проте лише 24% з них коли-небудь зверталися до лікаря зі своїми проблемами, про методи діагностики чули приблизно 11%, лише 7% респондентів знають про те, що з апное можна успішно боротися за допомогою CPAP-терапії і лише 1% опитаних пройшли повну діагностику та підтвердили діагноз СОАС.

 

При цьому серед людей, які з високою ймовірністю страждають апное уві сні, спостерігаються серйозні нездужання. Так, 90% респондентів з групи ризику скаржаться на проблеми зі здоров'ям:

 

  • 65% вказують на підвищений артеріальний тиск
  • 53% скаржаться на біль у ділянці серця
  • 50% помічають порушення серцевого ритму
  • 52% страждають від надмірної ваги
  • 57% скаржаться на депресію

 

«Через низьку обізнаність населення та недостатню увагу з боку лікарської спільноти велику кількість хворих на апное уві сні в Росії не діагностовано. Philips не лише надає медичні рішення для діагностики та лікування захворювання, але і, усвідомлюючи всю серйозність ситуації, виступила ініціатором першого в нашій країні широкомасштабного дослідження з СОАС. Більше того, глобальна мета компанії – протягом наступних п'яти років провести скринінг одного мільйона людей у всьому світі для виявлення синдрому апное уві сні. Ми впевнені, що інформування про проблему та шляхи її вирішення, виявлення груп ризику апное та своєчасна терапія допоможуть людям зберегти здоров'я та високу якість життя», – коментує Ольга Зуєва, керівник напрямку «Рішення для охорони здоров'я в домашніх умовах» Philips в Росії та СНД.

За більш детальною інформацією звертайтеся до представника Philips:

Іван Грибанов
Старший фахівець з корпоративних комунікацій Philips у Росії
Тел.: +7 (495) 937-93-00 доб.395; факс +7 (495) 937-93-59 
E-mail: ivan.gribanov@philips.com

 

Назім Турдумамбетов
Директор з корпоративних комунікацій Philips у Росії та СНД
Тел.: +7 (495) 937-93-00, доб.105, факс +7 (495) 937-93-59
E-mail: nazim.turdumambetov@philips.com 

.

Про компанію Royal Philips

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHI) – це міжнародна компанія, яка працює в галузі «здоров'я та добробуту» і мета якої – покращення якості життя людей шляхом впровадження значущих інновацій в сфері охорони здоров'я, споживчих товарів та світлових рішень. Штаб-квартира Philips знаходиться в Нідерландах, компанія повідомила, що у 2012 році обсяг продажів склав 24,8 млрд євро, а в представництвах компанії працюють 118 000 співробітників у більш ніж 100 країнах. Компанія посідає провідні позиції у розробці обладнання для кардіології, невідкладної допомоги та медичного обслуговування вдома, в сфері енергоефективних світлотехнічних рішень та інноваційних систем освітлення, а також електробритв та засобів особистої гігієни, домашніх та портативних систем розваг, а також приладів і засобів для догляду за порожниною рота. Новини про компанію Philips ви зможете знайти на веб-сайті https://www.philips.ru/newscenter.