Philips розкриє рецепт успішної телемедицини


Перший «довідник» із впровадження інтегрованої допомоги та телемедицини в домашніх умовах для хронічно хворих з’явиться завдяки ініціативі ЄС та Philips

Апрель 29, 2013

Амстердам, Нідерланди – Royal Philips разом з партнерами по консорціуму оголосили про запуск програми із впровадження інтегрованої допомоги та телемедицини (ACT - Advancing Care Coordination and Telehealth Deployment). Створена під керівнцтвом компанії Philips, вона стане першою у вивченні організаційних та структурних процесів, необхідних для успішного надання послуг інтегрованої допомоги та телемедицини у великих масштабах. Програма фінансується Європейським Союзом та об’єднує профільні органи влади, медичні установи, університети, промислових партнерів та експертів. Моніторинг ініціатив з надання інтегрованої допомоги у п’яти регіонах Європи дозволить створити «довідник», який об’єднає провідний досвід. Ця ініціатива допоможе модернізувати систему надання допомоги мільйонам пацієнтів, які страждають від хронічних захворювань, та щорічно економити мільярди євро.

 

Хронічні захворювання набувають характеру пандемії. Лише в ЄС приблизно 10 мільйонів людей страждають від серцевої недостатності1, 20 мільйонів мають діагноз «хронічне обструктивне захворювання легень» (ХОЗЛ)2 та 60 мільйонів живуть з діабетом3. Щороку лікування цих захворювань коштує системам охорони здоров’я країн Євросоюзу приблизно 125 мільярдів євро. Схеми інтегрованої допомоги та телемедицини дозволяють ефективно лікувати таких пацієнтів вдома, використовуючи системи віддаленого управління та опікунських мереж. Мета цих сервісів - не лише покращити стан здоров’я пацієнтів, але й надати їм унікальну можливість самостійно стежити за своїм здоров'ям, що дозволить отримати більшу незалежність та свободу. Клінічні дослідження4-6 показали, що такі сервіси дозволяють зменшити кількість госпіталізацій, кількість ліжко-днів (одиниця виміру наданої стаціонарної допомоги) та рівень смертності. Проте до цього часу існували лише пілотні програми, оскільки були труднощі в реалізації таких досліджень на практиці.

 

«Програма ACT є ключовим кроком на шляху до широкого розповсюдження інтегрованої допомоги та телемедицини. Вона виводить дослідження у цій галузі на принципово новий рівень. Програма вивчає, як ефективно впроваджувати та інтегрувати телемедицину, щоб гарантувати високу якість допомоги пацієнтам, покращити показники системи охорони здоров’я та забезпечити її економічну доцільність», - сказав Стентон Ньюман, професор Школи медичних наук Лондонського міського університету Великобританії.

 

Для реалізації поставленого завдання програма об’єднає керівників у сфері охорони здоров’я, компанії, університети та медичні установи. П’ять європейських регіонів (Країна Басків і Каталонія в Іспанії, провінція Гронінген в Нідерландах, Ломбардія в Італії та Шотландія у Великобританії) розроблять власні програми телемедицини із боротьби з серцевою недостатністю, ХОЗЛ та діабетом. Система ACT здійснюватиме моніторинг їхньої діяльності протягом двох років, щоб визначити кращі результати, принципи та методи роботи. Отримані дані, досвід і рекомендації з організації систем інтегрованої допомоги та телемедицини буде опубліковано. Це дозволить найперспективнішим методикам отримати максимальне поширення.

 

«Компанія Philips прагне перетворювати та модернізувати систему охорони здоров’я завдяки значущим інноваціям, орієнтованим на пацієнтів», - заявив Бас Верхоєв, голова Philips «Охорона здоров’я» у регіоні EMEA (Європа, Близький Схід та Африка). – «Люди все частіше хочуть брати активну участь в організації свого лікування, щоб продовжувати вести звичний спосіб життя. Перенесення лікування з лікарні в домашні умови робить це можливим, а також допомагає системі охорони здоров’я впоратися зі зростаючим навантаженням через збільшення кількості хронічних захворювань та глобальною тенденцією старіння населення».

 

«Ця програма є важливим етапом, але для її реалізації необхідна взаємодія всіх учасників системи охорони здоров’я», - додав Верхоєв. – «Ця ініціатива демонструє прагнення європейських країн до співпраці, і компанія Philips рада очолювати цей процес, спрямований на покращення умов лікування та якості життя мільйонів людей».

 

Програма є частиною Європейського інноваційного партнерства з активного та здорового старіння та об’єднує провідних європейських фахівців у галузі охорони здоров’я. Це партнерство є ініціативою Європейської комісії в рамках стратегії інноваційного Союзу, яка спрямована на підвищення середньої тривалості здорового життя на два роки до 2020 року.

 

Для отримання додаткової інформації відвідайте сайт: http://www.act-program.eu

 

 


 

1 Braunschweig F, Cowie MR, Auricchio A. What are the costs of heart failure? Europace. 2011;13:ii13–ii17
2 http://www.copdcoalition.eu/about-copd/prevalence
3 http://www.idf.org/diabetesatlas/europe
4 Inglis SC, Cark RA, McAlister FA, et al. Structured telephone support or telemonitoring programmes for patients with chronic heart failure. Cochrane Database Syst Rev. 2010;8:CD007228
5 Inglis SC, Clark RA, McAlister FA, Stewart S, Cleland JG. Which components of heart failure programmes are effective? A systematic review and meta-analysis of the outcomes of structured telephone support or telemonitoring as the primary component of chronic heart failure management in 8323 patients: Abridged Cochrane Review. Eur J Heart Fail 2011. Sep;13(9):1028-1040.
6 BMJ 2012; 344 doi: http://dx.doi.org/10.1136/bmj.e3874

За детальнішою інформацією звертайтесь до представника Philips:

Іван Грибанов
Старший спеціаліст з корпоративних комунікацій Philips в Росії
Тел.: +7 (495) 937-93-00 доб.395; факс +7 (495) 937-93-59
E-mail: ivan.gribanov@philips.com

 

Назім Турдумамбетов
Директор з корпоративних комунікацій Philips в Росії та СНД
Тел.: +7 (495) 937-93-00, доб.105, факс +7 (495) 937-93-59
E-mail: nazim.turdumambetov@philips.com

.

Про компанію Royal Philips

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) - це міжнародна компанія, що працює в індустрії «здоров’я та добробуту» та націлена на поліпшення якості життя людей шляхом впровадження значущих інновацій в галузі охорони здоров’я, споживчих товарів і світлових рішень. Штаб-квартира Philips знаходиться в Нідерландах, у 2012 році обсяг продажів склав 24,8 млрд євро, а в представництвах компанії працюють 116 000 співробітників у більш ніж 100 країнах. Компанія займає лідируючі позиції в розробці обладнання для кардіології, невідкладної допомоги та медичного обслуговування на дому, в галузі енергоефективних світлотехнічних рішень та інноваційних систем освітлення, а також електробритв та засобів особистої гігієни, приладів і засобів для догляду за порожниною рота. Новини про компанію Philips ви зможете знайти на веб-сайті https://www.philips.ru/newscenter.

.

Про програму АСТ

До союзу ACT увійшли:


«Охорона здоров’я» Бьоблінген, Німеччина; Університетська клініка Вюрцбург, Німеччина; Університет Арістотеля в Салоніках, Греція; Telbios, Італія; Philips Electronics Nederland B.V., Нідерланди; UMC Groningen, Нідерланди; Asociacion Centro De Excelencia Internacional En Investigacion Sobre Cronicidad, Іспанія; Consorci Institut d'Investigacions Biomèdiques August Pi i Sunyer, Іспанія; Agencia D’informació, Avaluació I Qualitat En Salut, Іспанія; Servicio Vasco de Salud-Osakidetza, Іспанія; NHS 24, Шотландія, Великобританія; University of Hull, Великобританія; Лондонський міський університет, Великобританія; Guy’s & St Thomas’ NHS Foundation Trust, Великобританія.

 

А також афілійовані учасники:
Foundation Zorg Binnen Bereik (Care within reach), Амерсфорт, Нідерланди; Center of Technology in Medicine and Health (CTMH), Швеція; Basque healthcare technology provider (OSATEK), Іспанія; Galicia Region (SERGAS), Іспанія; Вільна держава Саксонія, Німеччина.

Для отримання додаткової інформації відвідайте сайт: http://www.act-program.eu

.