Найчастіші запитання мам про грудне вигодовування

Ноябрь 12, 2015

Годування грудьми – це природне продовження виношування і народження малюка.

 

Вже ніхто не сумнівається, що грудне молоко – найкраща їжа для немовляти, а безпосередній контакт з мамою під час годування грудьми надзвичайно важливий для його психічного розвитку. Звичайно, на цьому шляху у мам виникає багато питань, ми відповімо на основні з них.

 

Як запобігти хворобливості сосків?

 

Найефективніший спосіб запобігання хворобливості сосків – у правильному прикладанні дитини до грудей. Якщо після початкового захоплення годування болісне, ​​відніміть дитину від грудей, а потім спробуйте знову. Зверніть увагу, що сосок повинен округлитися після того, як дитина відірветься від грудей. Якщо він виглядає плоским або стисненим, необхідно виправити захоплення, інакше може з’явитися хворобливість.

 

Деяке полегшення може надати крем для сосків, а спеціальні накладки допоможуть захистити соски під час годування. Наприклад, завдяки особливій формі накладок Philips Avent SCF156 малюк під час годування буде відчувати тепло і запах материнських грудей, а процес смоктання буде як і раніше стимулювати вироблення молока. Коли соски заживуть, дитина легко перейде на годування грудьми без використання захисних накладок.

 

 

Як уникнути застою в грудях?

 

Застій може з’явитися на першому тижні з появою молока. Протягом цього часу варто частіше годувати дитину з обох грудей. Пропуск годувань також може призвести до застою. Якщо ви знаєте, що не зможете бути з дитиною, коли настане час годування, зцідіть молоко, щоб уникнути переповнення грудей. Це зручно робити за допомогою молокоотсоса, наприклад, ручного молокоотсоса Philips SCF330/20, який дозволяє зціджувати молоко в зручному положенні, без необхідності нахилятися вперед. Прилад має запатентований пелюстковий массажер, який імітує смоктання дитини, що робить весь процес зціджування максимально природним.

 

Що таке закупорка проток і як їй запобігти?

 

Головною причиною закупорки проток, або лактостазу, є погане спорожнювання грудей або її певної частини. Груди годуючої жінки діляться на декілька часток, які мають протоки. Якщо якась з проток пережимається, це ускладнює виділення молока, через що утворюється молочна пробочка, що не дозволяє молоку витікати з протоки. Ця ділянка набрякає і болить. Лактостаз нескладно відстежити – в цьому випадку молоко буде стікати переривчасто, у той час, як в здорових грудей, як правило, виходить більш рівномірно. Якщо не брати до уваги хворобливість грудей, то в цілому жінка почуває себе добре, температура не підвищується (як, наприклад, при маститі).

 

При цьому потрібно вжити заходів щодо усунення закупорки, щоб ситуація не погіршилася. У більшості випадків достатньо прикладати малюка і пропонувати йому груди якомога частіше (приблизно раз на годину) і всі симптоми лактостазу наступного дня проходять. Зверніть увагу на те, що частота прикладань збільшується за рахунок маминого бажання. У більш важких випадках дитини також часто прикладають до грудей, але призначають додаткові зціджування, залежно від складності, їх повинно бути від 1-го до 3-х на добу.

 

Якщо після зазначеної процедури ситуація не покращиться, то рекомендується звернутися до лікаря.

 

Повернення до роботи і грудне вигодовування – сумісні речі?

 

Часи, коли жінки присвячували все своє життя виключно вихованню дітей, давно пройшли. Більшість молодих мам повертаються до роботи через кілька місяців після пологів, але це не означає, що вам доведеться припинити годування груддю. Ви цілком можете зціджувати молоко, щоб няня або бабуся могли годувати крихітку протягом дня. Крім молокоотсоса, незамінними помічниками стануть пакети і контейнери для зберігання грудного молока.

 

Пакети Philips AVENT SCF603/25 виготовлені з матеріалу, що не містить бісфенол-А, і абсолютно безпечні для здоров'я малюка. Надійна герметична подвійна застібка-блискавка забезпечує безпечне зберігання грудного молока, а завдяки посиленим швам і двошаровому матеріалу пакет можна зберігати не тільки в холодильнику, але й в морозильній камері.

 

Контейнери для зберігання Philips AVENT SCF618/10 можна як прикріпити до молоковідсмоктувача, так і використовувати як пляшечки для годування, приєднавши до нього через адаптер соску. Тому мамі або няні не доведеться мучитися з десятком пляшечок, перш ніж нагодувати малюка зцідженим молоком. Контейнери можна використовувати повторно попередньо простерилізувавши їх, вони також підходять для використання в підігрівачі для пляшечок, в мікрохвильовій печі і посудомийній машині.

 

Тема грудного вигодовування – величезна і невичерпна. Ми розглянули найчастіші проблеми, з якими стикаються молоді мами. Але годування дитини грудьми – індивідуальний і природний процес, тому в першу чергу варто прислухатися до власних відчуттів, спираючись на особливості свого малюка.

Будемо раді надати будь-яку додаткову інформацію і відповісти на питання, що цікавлять:

Маша Самойленко, PRP

Телефон: +38 063 275 05 79

E-mail: MSamoilenko@prp.com.ua 

 

Віктор Зінченко, PR-менеджер, Philips

Телефон: +38 044 490 98 48

E-mail: victor.zinchenko@philips.com 

Web: https://www.philips.ua 

 

.

Про компанію Royal Philips:

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) - це міжнародна компанія, що працює в індустрії «здоров'я і благополуччя» і націлена на поліпшення якості життя людей шляхом впровадження значущих інновацій в галузі охорони здоров'я, споживчих товарів і світлових рішень. Штаб-квартира Philips знаходиться в Нідерландах. У 2014 році обсяг продажів склав 21,4 млрд. Євро, в представництвах компанії працюють 105 000 співробітників у більш ніж в 100 країнах. Компанія займає лідируючі позиції в розробці обладнання для кардіології, невідкладної допомоги та медичного обслуговування на дому, в області енергоефективних світлотехнічних рішень та інноваційних систем освітлення, а також електробритв та засобів особистої гігієни, приладів і засобів для догляду за порожниною рота. Новини про компанії Philips ви зможете знайти на веб-сайті https://www.philips.ua або на нашій сторінці в соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/PhilipsUkraine.

.