Медіа

Philips закликає перетворити марнування енергії на економічний підйом


98% світової енергії витрачається марно, а помірне зростання її виробництва дозволить дати імпульс для економіки та створити робочі місця

Февраль 19, 2015

Брюссель, Бельгія – Цього тижня було опубліковано аналіз «Енергопродуктивність та економічний добробут-2015», який було підготовано Лісабонською радою та компаніями Ecofys та Quintel Intelligence за підтримки Philips, світового лідера в галузі світлових технологій. Дослідження виявило величезний потенціал у галузі функціонування економіки та значного розширення соціальних та екологічних переваг за рахунок оптимального використання світової енергії.

 

Це перше глобальне дослідження, яке дозволило скласти рейтинг країн, взявши за основу показник виробництва енергії на одиницю енергоспоживання[1]. Автори роботи попереджають, що поточний темп зростання зазначеного показника складає приблизно 1.3% на рік по усьому світу, що є надто повільним для стрімко зростаючого попиту на енергію.

 

Згідно з проведеним аналізом, найвищого відсотку енергопродуктивності можна досягнути за умов модернізації житлових і нежитлових будівель. Простим прикладом може слугувати процес варіння яйця, під час якого лише 2% використаної енергії дійсно йде на безпосереднє приготування. Так само 98% усієї світової енергії, яка використовується під час виробництва, витрачається марно. При цьому європейці можуть на третину скоротити витрати на електроенергію просто завдяки енергоефективним побутовим приладам, світлодіодному освітленню та опаленню. Окрім того, енергоспоживання всього Європейського союзу може бути знижене на 35% за рахунок подвійного збільшення енергопродуктивності регіону з 1.5% до 3% на рік до 2030 року.

 

«Світлодіодне освітлення є ключовим помічником у вирішенні проблеми стрімко зростаючого попиту на електроенергію, оскільки вже сьогодні воно може сприяти збільшенню рівня енергопродуктивності на 500% у сім`ях із середнім рівнем доходу. Світлодіодне освітлення у поєднанні із різноманітними датчиками та системами управління може забезпечити більший ефект. Сьогодні інноваційні світлові технології змінюють сприйняття людьми можливостей світла і самої взаємодії зі світлом вдома, на роботі і в місті», – говорить Гаррі Верхаар, голова Philips «Світлові рішення» зі зв`язків із громадськістю та взаємодії із державними органами влади.

 

Згідно зі «Сценарієм зростання енергопродуктивності», представленому в дослідженні, майже 12 європейських квартир можуть бути освітлені 1000 кВт/год, що зараз приблизно дорівнює обсягу електроенергії, необхідної для освітлення двох квартир.

 

Мігель Аріас Каньєте (Miguel Arias Cañete), європейський комісар з питань клімату та енергетики, додав: «Енергетична ефективність – це потужний інструмент для створення робочих місць з великим потенціалом стимулювання економічного росту та конкурентоспроможності Європейського союзу. Збільшення енергопродуктивності сприятиме використанню недостатньо освоєних ресурсів. Я підтримую публікацію цього дослідження. Воно допоможе нам у наступні роки впровадити інновації для управління ефективністю та підсилення виробництва Європи у цій сфері».

 

Дослідження закликає політиків усього світу ставити більш амбіційні цілі до покращення показників енергопродуктивності. Підвищення енергоефективності допоможе досягнути високих темпів глобального економічного зростання: подвійне енерговиробництво створить більше 6 мільйонів нових робочих місць в усьому світі до 2020 року та зменшить витрати на органічне паливо більше ніж на 2 трильйони євро до 2030 року. Щоб досягнути цього, найбільші економіки світу – США, Росія, Китай, Японія, Індія, Євросоюз – повинні звернути увагу на цю проблему. Сьогодні це надважливо, оскільки загалом вони виробляють 60% ВВП та споживають 65% усієї електроенергії.

 

«Міжнародні лідери впевнені, що стала енергетика – це те, що поєднує економічне зростання, соціальну справедливість та сприятливу екологію. Проте ми досі потребуємо визначення більш амбітних цілей, щоб досягнути високої енергопродуктивності», – коментує Канде Юмкелла (Kandeh Yumkella), перший заступник генерального секретаря ООН і генеральний директор Ініціативи «Стабільна енергетика для усіх». - «Це дослідження допоможе нам сконцентруватися на поставлених завданнях та позитивних результатах, яких ми зможемо досягти. Подвоєння глобального показника енергоефективності до 2030 року – наша спільна мета, яка підтримується програмою «Розвиток світової енергоефективності», – заявленою ООН у минулому році».

 

Головні висновки про енергопродуктивність країн світу:

  • Дослідження є рейтингом країн за обсягом ВВП, який вони виробляють на кожну одиницю витраченої енергії – енергопродуктивність. Цей термін відрізняється від енергетичної ефективності, яка має протилежне значення – кількість енергії, необхідної для досягнення певного рівня виробництва.
  • Гонконг очолив список країн із найвищим енерговиробництвом – ВВП досяг 456 мільярдів євро на один ексаджоуль (один квінтиліон – 1018 Дж). Куба на другому місці – 365 мільярдів євро на один ексаджоуль. На третьому, четвертому і п`ятому місцях знаходяться Колумбія, Сингапур та Швейцарія.
  • Великобританія посіла 26-те місце після Шрі-Ланки, Домініканської Республіки, Габону, Філіппін та Албанії. Інші країни-світові лідери теж залишилися позаду: Німеччина на 35-ому місці, Нідерланди на 40-ому, Японія на 51-ому, Франція на 56-ому та Індія на 72-ому.
  • Сполучені Штати Америки, які обіцяли подвоїти власну енергопродуктивність до 2030 року, спромоглися вийти лише на 87-ме місце.

 

Примітка:

 

Індекс «Енерговиробництво та економічний добробут-2015» опубліковано на саміті Енергетичного союзу, який провела Лісабонська рада 17 лютого у Брюсселі, за тиждень до початку діяльності нової структури – Енергетичного союзу Європи. Проект, визначений Президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером як пріоритетний, спрямований на забезпечення безпеки енергопостачання в ЄС, поєднання національних енергетичних ринків Євросоюзу, зниження енергоспоживання та викидів вуглекислого газу. 

[1]Індекс «Енергопродуктивність та економічне процвітання – 2015» є спробою визначити ефективність, з якою енергетичні ресурси використовуються у світі.

За більш детальною інформацією звертайтеся до представників Philips:

Ольга Муха, Олеся Кравченко-Фісун

Тел: +38 044 220 16 92

Моб.: +38 095 280 29 70

E-mail: philips@rmconsulting.com.ua 

 

Назім Турдумамбетов

Директор з корпоративних комунікацій Philips в СНД

Тел.: +7 (495) 937-93-00, дод.105, факс +7 (495) 937-93-59

E-mail: nazim.turdumambetov@philips.com 

 

.

Про компанію Royal Philips

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHI) – це міжнародна компанія, яка працює в галузі «здоров’я та добробуту» і мета якої – покращення якості життя людей шляхом впровадження значущих інновацій в сфері охорони здоров’я, споживчих товарів та світлових рішень. Штаб-квартира Philips знаходиться в Нідерландах. У 2014 році обсяг продажів склав 21,4 млрд євро, а в представництвах компанії працюють 105 000 співробітників у більш ніж 100 країнах. Компанія посідає провідні позиції у розробці обладнання для кардіології, невідкладної допомоги та медичного обслуговування вдома, у сфері енергоефективних світлотехнічних рішень та інноваційних систем освітлення, а також електробритв та засобів особистої гігієни, приладів та засобів для догляду за порожниною рота. Новини про компанію Philips ви зможете знайти на веб-сайті https://www.philips.ua/ru або на нашій сторінці в соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/PhilipsUkraine..