Медіа

Швидше, вище, світліше!


Philips освітила перші в історії Європейські ігри в Баку

Декабрь 8, 2015

Компанія Philips, світовий лідер у галузі світлових рішень, реалізувала масштабний проект з освітлення двох спортивних об’єктів Європейських ігор 2015 року в Баку: Палацу водних видів спорту та Національної гімнастичної арени. Встановлення провідних енергоефективних рішень дозволило створити комфортні умови для спортсменів та глядачів, а також забезпечити високу якість телевізійного мовлення, яке відповідає вимогам Olympic Broadcast Service – служби мовлення, створеної Міжнародним олімпійським комітетом спеціально для трансляції спортивних змагань.

 

Перші в історії змагання серед атлетів європейського континенту пройшли в столиці Азербайджану в червні 2015 року і зібрали понад 6000 спортсменів з 50 країн, які розіграли 253 комплекти нагород у 30 видах спорту.  Проведення заходу такого масштабу вимагало будівництва нових арен. Зокрема, спеціально для Ігор зведено Палац водних видів спорту, який був повністю обладнаний енергоефективними світлодіодними рішеннями Philips. Вони освітили зони змагань, трибуни, технічні приміщення, прилеглу територію, а також фасад Палацу, завдяки чому спортивна споруда стала органічною частиною ландшафту міста. Також за допомогою LED-світильників Philips будо модернізовано освітлення Національної гімнастичної арени.

 

«Сучасні спортивні арени вирішують багато завдань, пов’язаних із організацією спортивних та масових заходів. Будучи об’єктом архітектури та складною інженерною спорудою, стадіон потребує якісного освітлення, яке дозволить проводити змагання на високому рівні та забезпечить додатковий прибуток від культурно-розважальних заходів. Ці можливості надають світлодіодні рішення, які також сприяють підвищенню енергоефективності арен та зниженню експлуатаційних витрат, – говорить Марина Тищенко, віце-президент та голова Philips «Світлові рішення» в Росії та СНД. – Освітлення спортивних об’єктів в Баку наочно демонструє потенціал світлодіодів для великого спорту, комплексний підхід Philips до реалізації масштабних проектів, а також важливу роль яскраво та динамічно освітлених стадіонів у створенні комфортного міського середовища».

 

Палац водних видів спорту

 

Освітлення Палацу водних видів спорту – унікальний проект, в рамках якого були встановлені рішення Philips для всього комплексу завдань спортивного об’єкту: забезпечення якісного освітлення на полях, у глядацьких та технічних зонах, на прилеглій території, а також для освітлення фасаду будівлі.

 

«До освітлення Палацу було висунуто найсуворіші вимоги, і ми шукали партнера, який запропонував би рішення «під ключ»: від розробки проекту до постачання, встановлення і налаштування обладнання та його технічного обслуговування. Ми звернулися до Philips, чиї рішення та експертиза вже кілька десятиліть застосовуються на найбільших світових спортивних подіях і аренах, –

відзначає Ельчин Гасанов, директор Палацу водних видів спорту. – Результатом проекту став сучасний динамічно освітлений об’єкт, який привертає увагу гостей міста яскравим фасадом і створює комфортне середовище для спортсменів та глядачів, не вимагаючи переналаштування обладнання в залежності від типу змагань або виду спорту».

 

Для освітлення внутрішніх зон арени були використані енергоефективні прожектори Philips Arena Vision MVF403 1kW, перевагою яких є легкість монтажу та технічного обслуговування. Функціональне освітлення підтрибунних приміщень та пішохідних зон забезпечили світлодіодні світильники Philips Filo, iColor Fuse, LuxSpace, Maxos LED, EcoStyle, Pacific.

 

Два медіафасади, встановлені на Палаці водних видів спорту, не мають аналогів в Азербайджані. Екрани розміром 175 метрів в довжину і 14 метрів у висоту кожен встановлені з обох сторін будівлі й працюють на базі світлодіодних продуктів Philips iColor Flex LMX Gen2. Інтегрований в систему медіасервер дозволяє вести прямі трансляції зі змагань та відтворювати будь-який відеоконтент, що в перспективі може використовуватися в якості рекламного носія і приносити додатковий прибуток.

 

Національна гімнастична арена

 

Система освітлення Національної гімнастичної арени не відповідала суворим вимогам олімпійського стандарту мовлення Olympic Broadcast Service: освітлення та його рівномірність були недостатніми, а параметри по мерехтінню перевищували припустимі. Для модернізації системи освітлення були використані високоефективні рішення Philips Arena Vision MVF403 1kW и GreenPerform HighBay BY687P. Проблему мерехтіння освітлення було усунуто за допомогою електронних ПРА[1], які забезпечили живлення газорозрядних ламп прямокутними імпульсами струму з частотою 200 Гц. В результаті проведених робіт з оновлення комплексу освітлення арени мільйони телеглядачів змогли насолодитися красою виступів гімнастів завдяки високій якості мовлення.

  

[1] Пу́скорегулюючий апара́т (ПРА) — електронний пристрій, який здійснює пуск та підтримку робочого режиму газорозрядних освітлювальних лам

За більш детальною інформацією звертайтесь до представника Philips:

Олеся Кравченко-Фісун

Тел.: +38 044 220 16 92

Моб.: +38 095 280 29 70

E-mail: Philips@rmconsulting.com.ua 

 

Назім Турдумамбетов

Директор з корпоративних комунікацій та взаємодії з державними та суспільними структурами Philips в Росії та СНД

Тел.: +7 (495) 937-93-00, дод.105, факс +7 (495) 937-93-59

E-mail: nazim.turdumambetov@philips.com 

 

.

Про компанію Royal Philips

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHI) – це міжнародна компанія, яка працює в галузі «здоров’я та добробуту» і мета якої – покращення якості життя людей шляхом впровадження значущих інновацій в сфері охорони здоров’я, споживчих товарів та світлових рішень. Штаб-квартира Philips знаходиться в Нідерландах. У 2014 році обсяг продажів склав 21,4 млрд євро, а в представництвах компанії працюють 105 000 співробітників у більш ніж 100 країнах. Компанія посідає провідні позиції у розробці обладнання для кардіології, невідкладної допомоги та медичного обслуговування вдома, у сфері енергоефективних світлотехнічних рішень та інноваційних систем освітлення, а також електробритв та засобів особистої гігієни, приладів та засобів для догляду за порожниною рота. Новини про компанію Philips ви зможете знайти на веб-сайті https://www.philips.ua/ru або на нашій сторінці в соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/PhilipsUkraine..