Для найкращого початку грудного вигодовування мами і діти мають перебувати разом. Із моменту народження, коли дитину кладуть на груди матері (що відоме як «шкіра до шкіри»), стимулюється потужний «гормон материнської турботи» – пролактин. Не всі діти хочуть їсти відразу після народження. Не хвилюйтеся, а лише стежте за сигналами, які свідчать про готовність дитини.
Плач та метушня є останніми сигналами голоду; до цього часу дитина може сильно роздратуватися, що ускладнить прикладання до грудей.
Часто протягом кількох перших годин після народження діти активні й готові смоктати груди. Можливо, їх потрібно буде заохотити, якщо мамі під час пологів робили анестезію, наприклад застосовували петидин (він сприяє відділенню плаценти і робить дитину сонливою). Середня кількість молозива під час першого годування становить 5 мл або чайну ложку. Здорові доношені діти можуть їсти небагато протягом перших 48 годин. Вони використовують свої запаси енергії, поки не збільшиться кількість материного молока із другого дня. Мама повинна пропонувати дитині груди, коли вона прокинеться чи показує, що хоче їсти. Усі діти різні – деякі можуть їсти лише кілька разів протягом перших 24 годин, а інші – до восьми разів. Важливо, щоб мама й дитина були разом у цей час, щоб мама вивчила свою дитину і розпізнала сигнали про необхідність годування.
Протягом перших 48 годин дитина використає лише два чи три підгузки. Коли дитині буде п’ять днів, кількість мокрих підгузок збільшиться до шести. Молозиво діє як природний послаблюючий засіб, що допомагає дитині позбутися чорного, дьогтеподібного меконію (перший кал дитини), який поступово до п’ятого дня змінить свій колір від чорного, темно-коричневого, зеленувато-коричневого до гірчично-жовтого. Незважаючи на те, що грудне вигодовування є природним, потрібен час, щоб мама й дитина навчилися цьому. Якщо у Вас виникнуть запитання, акушер чи місцевий лактолог допоможе Вам.
Пам’ятайте, що інформація, подана в цих статтях, – це лише загальні поради, які не повинні заміняти рекомендацій лікаря. Якщо Ви, Ваша сім’я або Ваша дитина маєте певні сильні чи постійні симптоми або стани чи Вам потрібна певна порада спеціаліста, зверніться до лікаря. Компанія Philips Avent не несе відповідальності за пошкодження, які можуть виникнути внаслідок використання інформації на цьому веб-сайті.
You are about to visit a Philips global content page
Continue