Блог Philips ›› У полі зору вуса: які з них вважаються найпопулярнішими в усі часи
Блог Philips ›› У полі зору вуса: які з них вважаються найпопулярнішими в усі часи
Час читання: 5 хв
Вуса як нехитрий елемент зовнішності дозволяють своєму власнику приміряти на себе новий стиль і виділятися з натовпу. Давайте перевіримо, чи знаєте ви, які існують види вусів і чи є зв'язок між їхньою формою і класичною назвою мовою оригіналу.
Мода на вуса не стоїть на місці. Щоправда, тепер вони не такі популярні, як були у 1980-х, але навіть на молодих чоловіках їх можна побачити частіше, ніж на рубежі століть. Сучасні чоловіки поєднують вуса з різними видами борід, проте здебільшого вуса залишаються домінуючим елементом такого стилю. Переважна більшість чоловіків вибирають вуса, які відносно легко укладати. До найпопулярніших варіантів безперечно належать:
• Шеврон і Даллас. Вуса Шеврон – справжня класика. Широкі і густі, вони покривають усю ділянку між верхньою губою і носом і злегка виходять за межі губ з боків. У деяких випадках їхні кінчики спускаються трохи нижче верхньої губи. Вуса Шеврон були надзвичайно модними у 70-80-ті роки минулого сторіччя, коли їх носив легендарний Фредді Мерк'юрі. Вуса Даллас фактично повторюють форму Шеврон, проте по боках спускаються нижче лінії нижньої губи.
• Пензель художника (Painter’s Brush). Назва цих вусів походить від їхньої форми, що нагадує гладкий, акуратний пензлик. Вони дуже схожі на Шеврон, але ледве доходять до країв верхньої губи і не опускаються нижче. Завдяки тому, що іноді між верхньою губою та вусами виголюють вузьку смужку, вони здаються трохи тоншими і мають злегка закруглені кінчики.
• Олівець (Pencil). Моду на такий вид вусів започаткували зірки Голлівуду 1930-1940-х років, зокрема, Кларк Гейбл. Тонкі і вузькі, ніби намальовані олівцем, ці вуса чітко окреслюють верхню губу, не виходячи за її межі по боках. Існує більш екстравагантна варіація цих вусів, з проділом, яка вирізняється невеликою поголеною ділянкою у центрі над верхньою губою між правою і лівою частинами вусів.
• Абажур (Lampshade). Трапецієподібні короткі вуса, що, як видно з назви, нагадують абажур – з коротшою стороною зверху, під носом, і довшою над верхньою губою. Абажур не виходить за межі верхньої губи, з боків вуса поступово скошуються, щоб нагадувати класичну форму цього відомого предмета інтер’єру.
• Підкова (Horseshoe). Вуса повторюють форму підкови, верхня частина якої лежить під носом, а ріжки огинають рот, закінчуючись доволі низько на нижній щелепі. Багато хто з відомих музикантів носив такі вуса, наприклад, вокаліст Metallica Джеймс Хетфілд або Френк Заппа (варіант з укороченими ріжками і маленькою ділянкою волосся під нижньою губою, так званий Джазовий мазок).
На додачу до вищезгаданих існують також види вусів, які виглядатимуть як слід лише за допомогою косметичних засобів, таких як віск і помада для укладки вусів. Найпопулярніші з них:
• Кермо. Назва походить від схожості з велосипедним кермом – густі або не дуже вуса з кінчиками, закрученими і загнутими догори, і справді створюють форму, яка нагадує кермо велосипеда. Деякі віддають перевагу тендітнішому варіанту, так званому Маленькому керму, коли вуса трохи ширші за верхню губу, часто з виголеним проділом посередині.
• Угорські вуса. Так звані Угорські вуса – це те саме Кермо, тільки значно більше за розміром. Часто Угорські вуса перекривають верхню губу і мають не сильно закручені кінчики. Юзеф Пілсудський, наприклад, носив вуса такого типу з недбалими кінцями, що стирчали в різні боки.
• Англійські вуса. Сучасні Англійські вуса тонкі (хоча й не настільки, як Олівець), але досить довгі і розширюються назовні від центру верхньої губи. На відміну від Керма, їхні кінці підняті не вгору, а закручені до загострення і дивляться точно вбік.
• Морж. Існують такі види вусів, які з різних причин тримаються на хвилі популярності лише нетривалий період. Наприклад, у минулому сторіччі зустрічалися вуса Walrus (у перекладі з англійської буквально «моржові» вуса), їх носили Фрідріх Ніцше і Альберт Ейнштейн. Надзвичайно густі і пишні, досить довгі, з натяком на легку недбалість, вони закривають більшу частину верхньої губи, а подекуди спадають на увесь рот, що, напевно, можна вважати скоріше непрактичним, аніж привабливим.
• Далі. Ще один варіант, який не так часто можна зустріти на вулицях міста – ексцентричні вуса у стилі Сальвадора Далі – надзвичайно довгі, вузькі і тонкі, химерно закручені кінчиками круто вгору. Якщо поголити ділянку у центрі між правою та лівою частинами вусів (як у Олівця з проділом) і дозволити довгим тонким кінцям вільно опускатися з боків рота аж за підборіддя, отримаємо Фу Манчжу – вуса, за якими завдяки стереотипам в кіно можна впізнати китайських лиходіїв.
• Нарешті, неможливо не згадати про вуса, які сьогодні мало хто з чоловіків наважиться обрати для свого повсякденного образу. І це не через складність догляду. Звісно, мова про вуса під назвою Зубна щітка – густий прямокутник волосся завширшки 2,5 см прямо над верхньою губою. Завдяки Чарлі Чапліну світ побачив їх, а дякуючи Адольфу Гітлеру вони не просто вийшли з моди, а й дотепер перебувають у чорному списку.
Як і іншу рослинність на обличчі чоловіка, вуса потрібно регулярно підстригати, щоб вони не втрачали своєї форми. Найкраще для цього підійде хороший тример для бороди або багатофункціональний інструмент, наприклад, Philips Multigroom – універсальний тример для обличчя, голови та тіла. Більшість моделей вусів також вимагають регулярного гоління значних ділянок волосся на обличчі. Електробритви Philips допоможуть зробити це швидко і точно, не спричинивши подразнення шкіри. За допомогою електростанка OneBlade 360° можна легко надати вусам бажаної форми, особливо у випадках, коли потрібно змоделювати гострі краї і чіткі контури.
All-in-One Trimmer
Серія 7000
MG7925/15
You are about to visit a Philips global content page
Continue