Час читання: 4 хвилин
За наявності незнімних брекет-систем не так просто підтримувати належну гігієну порожнини рота. Залишки їжі потрапляють на брекети та дужки, а це означає, що в цих місцях легко утворюється зубний наліт. Якщо ви або дитина носите незнімні брекети, щоденному чищенню зубів слід приділяти особливу увагу, аби запобігти виникненню карієсу та запаленню ясен. Але й брекети, що знімаються, також потребують належного очищення, інакше в них накопичуються бактерії та виникають захворювання ротової порожнини. У цій статті ви дізнаєтеся, як доглядати за брекетами та як правильно чистити зуби з брекетами. Крім того, ми покажемо, як правильно чистити брекети, що знімаються, та що взагалі потрібно враховувати при чищенні брекетів та харчуванні, якщо ви їх носите.
Якщо ви носите незнімні брекети, необхідно приділяти більше часу щоденному чищенню зубів та брекетів - двічі на день приблизно по п'ять-десять хвилин. Нижче наведено найкращий спосіб чистки зубів з брекетами: Порада: Замість звичайної зубної щітки спробуйте скористатися електричною зубною щіткою. Наприклад, Philips Sonicare 9900 Prestige надійно та м'яко видаляє зубний наліт й допомагає покращити здоров'я ясен.
Попри те, що щоденна гігієна порожнини рота набагато простіша для брекетів, які знімаються, є декілька моментів, які необхідно враховувати при їх чищенні, щоб забезпечити здоров'я порожнини рота. Наприклад, брекети, які знімаються, потрібно чистити після кожного вживання їжі. Вам також стануть у нагоді дві окремі зубні щітки - одна для брекетів, а інша для зубів. Отже, догляд за брекетами, які знімаються, виглядає наступним чином: При носінні брекетів слина не здатна омивати зуби так само добре, а це перешкоджає природному очищенню порожнини рота. Частіше виникають такі проблеми як карієс, хворі ясна та неприємний запах з рота. Здається, що необхідно багато про що подбати, але щойно ви зробите щоденне чищення брекетів та зубів звичкою, все це буде легко. Результатом стануть здорові та рівні зуби, як тільки вам знімуть брекет-систему.
Якщо ви носите брекети, рекомендується дотримуватися дієти з низьким вмістом цукру, щоб звести до мінімуму ризик розвитку карієсу. Уникайте вживання занадто твердої їжі (хлібні скоринки тощо), адже це може призвести до пошкодження брекетів. Клейкі продукти (іриски та інші солодощі) важко видалити з брекетів, тому їх також краще виключити з раціону.
You are about to visit a Philips global content page
Continue