Час читання: 5 хвилин
Без язика ми не можемо нічого робити. Говорити, їсти, куштувати, ковтати та, звичайно ж, цілуватися... все це було б неможливо без язика. Тому дуже важливо, аби наш язик був здоровим! Здоровий язик має блідо-червоний колір, він гладкий, вологий та еластичний. Однак певні захворювання, такі як інфекції або нестача поживних речовин, можуть спричинити появу білого нальоту на язиці. Наліт на язиці може бути білим, жовтим, червоним або коричневим, тобто, залежно від конкретної причини. У цій статті ви дізнаєтеся все про різні види нальоту на язиці, що вони означають, та як можна позбутися білого нальоту на язиці. Адже здоровий рот, звичайно ж, вимагає й здорового язика.
Наш язик насправді здатен робити набагато більше, ніж просто говорити, їсти та ковтати. Чи знаєте ви, що язик відображає загальний стан здоров'я нашого організму? Якщо людина хвора, це часто можна визначити за кольором язика. Язик нерідко сигналізує про наявність різних захворювань, таких як шлунково-кишкові розлади, скарлатина, грибкові інфекції, цукровий діабет тощо. Наліт на язиці може також часто виникати з віком, в основному через їжу, коли споживання переважно м'якої їжі зменшує природне очищення язика. Погана гігієна порожнини рота або відсутність належного догляду за порожниною рота також може призвести до появи нальоту на язиці, "оскільки поганий стан зубів сприяє розмноженню бактерій та утворенню нальоту на язиці". Ось про що може свідчити наліт на язиці:
Навіть здоровий організм регулярно продукує легкий наліт на язиці, який складається із залишків їжі, відмерлих клітин та мікробів. Зазвичай наліт знімається при ретельному пережовуванні твердої їжі (сирі овочі, хліб), а також при гігієнічному догляді за порожниною рота. Пропонуємо вашій увазі поради щодо видалення та профілактики нальоту на язиці:
Неправильне харчування, зловживання жирною, гострою, солоною їжею сприяє тому, що в організмі накопичуються токсини. Вони впливають на систему травлення, внаслідок чого біля основи язика та в центральній його частині може утворюватися жовтий наліт. Зазвичай перегляд раціону на користь більш безпечного допомагає розв'язати проблему. У разі перенавантаження печінки, спричиненого пристрастю до алкоголю та надто жирної їжі, а також через деякі інфекційні захворювання продукується надто багато жовчі. Вона не виводиться повною мірою, через що в роті з'являється гіркий присмак або присмак металу, а язик покривається жовтим нальотом.
Щоб позбутися жовтого нальоту на язиці, потрібно визначити його причину. Для цього необхідно звернутися до терапевта, який проведе огляд та призначить додаткові аналізи й обстеження. За результатами він порекомендує терапію, дієту та за необхідності дасть направлення до гастроентеролога, інфекціоніста, стоматолога або іншого фахівця. Якщо ви палите, можете скористатися вищезазначеними методами для видалення жовтого нальоту на язиці. Якщо ви маєте певне захворювання, яке могло стати причиною появи нальоту на язиці, то механічно видалити його в домашніх умовах може бути складно. Він зникне сам по собі, як тільки хвороба вилікується. Слідкуйте за чистотою ротової порожнини та язика, щоб завжди насолоджуватися здоровою посмішкою.
You are about to visit a Philips global content page
Continue