Час читання: 6 хвилин Протягом першого року життя малюк проходить один з найголовніших етапів - починає харчуватися твердою їжею, як доросла людина. Якщо це первісток, то ви не знаєте, з чого почати. мама починає запитувати себе, як відучити дитину від грудного вигодовування, щоб не зашкодити їй.
Час, коли малюка відлучають від грудей, є важким для мами та неприємним для малюка. Крихітка дуже полюбляє молоко, вона звикла до близькості та не може змиритися з тим, що тепер їй не дають своїх смаколиків. Це для нього незвично та неприємно, тому маля капризує.
Колись відлучення дитини від грудей було простішим, але досить психологічно болісним - матуся тимчасово зникала з очей малюка. Такий спосіб є надскладним та неймовірно болючим для немовляти, адже його позбавляють звичної їжі та звичного ритуалу, та ще й мами поруч немає.
При відлученні від грудей шляхом застосування спеціальних препаратів для вироблення гормонів, що відповідають за процес лактації, вироблення молока припиняється. Вживання таких препаратів може викликати побічні ефекти, але це не є шкідливим для здоров'я та трапляється здебільшого зрідка. Оскільки молоко зникає, дитину потрібно буде рідше прикладати до грудей, збільшуючи інтервали між годуванням.
Потрібен час, аби належним чином відлучити дитину від грудей. Дуже багато часу. Це тривалий процес, що базується на природному та дбайливому відлученні, яке не травмує малюка й не порушує його звичного способу життя.
Молоко мами - це ліки. Грудне молоко містить імуноглобуліни й антитіла, що допомагають імунітету малюка побороти хворобу. Під час хвороби для дитини дуже важливий питний режим - грудне молоко - оптимальний варіант. Годування грудьми - найпростіший і найприродніший спосіб заспокоїти крихітку.
Часто мами намагаються відмовитися від нічних годувань, які часто даються особливо важко. Ось тільки для дитини вони дуже важливі й без них їй буде дуже важко. А ось від денних проміжних годувань без прив'язки до сну відмовитися куди як легше. Особливо якщо мама знайде чим їх замінити: обіймами, читанням книжок, грою в хованки тощо.
Спроба замінити нічні годування пляшечкою з молоком або солодкою водою може призвести до карієсу та інших проблем. Якщо ви уникаєте нічних годувань - замініть їх для малюка питтям звичайної простої води, бажано з чашки.
На жаль, бувають такі життєві моменти, коли матуся вирішує вдатися до різкого відлучення від грудей. Якщо дитина вже була готова до відлучення від грудей, метод досить ефективний. Однак великі малюки можуть перетерпіти тиждень, а потім попросити маму дати груди.
Вибираючи цей метод, слід заздалегідь подумати про стан молочних залоз, які можуть бути не готові до різкого припинення годування, та порадитися з лікарем, як краще припинити лактацію.
Взагалі, при планомірному припиненні грудного вигодовування проблем виникнути не повинно, але все ж таки, що робити, якщо груди продовжують наливатися? Необхідно зціджувати молоко до тих пір, поки не відчуєте полегшення, але не повністю! Робіть компреси, пийте чай з м'яти та шавлії.
Якщо в грудях з'явилися ущільнення, прийміть теплий (не гарячий) душ або наберіть воду в миску та опустіть туди груди, злегка помасажуйте молоко з боку затвердіння. Добре допомагають компреси з капустяного листа.
Чи потрібне штучне годування дитини після грудного вигодовування? Якщо маляті понад рік, малюк здоровий, в його раціоні присутні кисломолочні продукти, м'ясо, яйця в кількостях, що відповідають віку, то необхідності в суміші немає. При недоїданні або виникненні сумнівів краще проконсультуватися з лікарем-педіатром.
Звичайно, найкращим харчуванням для дитини в перші місяці життя є материнське молочко. Але іноді трапляється так, що грудне вигодовування не є можливим. Тоді мамам доводиться вдаватися до штучного вигодовування. Штучне вигодовування малюка буде комфортним та простішим за допомогою пляшечки з соскою природної форми. А якщо ваше маля вже перетнуло вікову позначку шість місяців, то приготування їжі потребуватиме часу та додаткових приладів. Чому би не скористатися спеціальним пристроєм для приготування здорової їжі на пару. Чи не найскладніше у відлученні від грудей - це відчуття того, що це ніколи не скінчиться. Але це неправильний підхід до процесу. Годування грудьми - це найпрекрасніший етап стосунків між мамою та малям, яким треба насолоджуватися й отримувати від нього задоволення, поступово знаходячи нові способи спілкування й навчаючи малюка насолоджуватися мамою поза контекстом грудей. Ще настане той момент, коли ви будете з ніжністю згадувати про всі ті хвилини близькості з малюком, коли годували його грудьми. Не квапте малюка, і він відпустить вас раніше. Звісно, кожній матусі хочеться бути завжди поруч та зробити все можливе для того, щоб її маля було здорове, але не варто перейматися та нервувати через те, що ви маєте припинити годувати вашу дитину грудним молоком. Рано чи пізно, але це станеться, і головне це не перейматися та гарно підготуватися. Сподіваємося, що наші рекомендації та поради стануть вам у нагоді. Але у разі виникнення запитань, завжди корисно звернутися за порадою до спеціаліста.
Втім, не варто надто перейматися з цього приводу, адже якщо встановити правильний режим та техніку штучного вигодовування, тоді все буде добре. Дуже важливо володіти основними правилами штучного вигодовування:
Premium
Пароварка-блендер 4-в-1
SCF885/01
Advanced
Пароварка-блендер 2-в-1
SCF870/20
You are about to visit a Philips global content page
Continue