До певного віку материнське молоко повністю задовольняє потреби дитячого організму в білках, вуглеводах і інших корисних речовинах. Але у віці 4-6 місяців, в залежності від стану здоров'я, малюк вже потребує різноманітної їжі, багатої корисними речовинами, необхідними для розвитку дитини. І батьки починають невеликими порціями вводити в раціон окремі рослинні і тваринні продукти. Це і називають прикормом. Сучасна педіатрія вважає найбільш відповідним віком для початку прикорму 6 місяців, хоча раніше вважалося, що почати можна з 4 місяців, але якщо дитина добре набирає вагу і зростає на материнському молоці, то з початком прикорму можна не поспішати. До 6 місяців в організмі малюка закінчує формуватися кишкова мікрофлора, за рахунок чого вся травна система стабілізується. Існує думка, що головною ознакою готовності дитини до дорослої їжі є поява зубів, а також збільшений апетит.
Введення прикорму повинно проходити організовано, найкраще під контролем і з дотриманням рекомендацій педіатра. Мама повинна уважно стежити за самопочуттям дитини на момент введення прикорму, а також за реакцією його організму на новий продукт. При перших проявах алергії або кишкового розладу продукт на час прибирають з раціону. Процес ковтання рідкої їжі з ложки дуже відрізняється від механізму смоктання, добре знайомого дитині, тому на момент початку прикорму дитина повинна мати певні навички:
Для знайомства з новим смаком малюк повинен знаходитися в спокійному і гарному настрої, адже від цього залежить, полюбить він запропонований продукт чи ні. Не повинно бути стресів, пов'язаних з переїздом або зміною клімату. Крім того, протипоказанням для введення нового продукту в меню вважається вакцинація. Одним словом, дитина на час початку прикорму повинна бути абсолютно здоровою. Порядок знайомства з продуктами може бути підібраний індивідуально. Так, наприклад, дитина з недостатньою вагою буде знайомитися спочатку з більш калорійною їжею, наприклад, кашею. Ось чому необхідно прислухатися до порад педіатра, який знає про стан вашого малюка. Починати прикорм можна з каш (бажано безглютенових), а також овочевих або фруктових пюре. Для малюків 6-місячного віку важливо отримувати прикорм з підвищеним вмістом заліза.
Рекомендації щодо ведення прикорму складені на основі Наказу МОЗ України №149 від 20.03.2008.
Premium
Пароварка-блендер 4-в-1
SCF885/01
Premium
Швидкий підігрівач пляшечок
SCF358/00
Advanced
Швидкий підігрівач пляшечок
SCF355/09
Контейнер для зберігання грудного молока
SCF619/05
You are about to visit a Philips global content page
Continue