Час читання: 5 хв
Здорова усмішка неможлива без підтримання гігієни порожнини рота, втім, чищенню міжзубних проміжків зазвичай не приділяють належної уваги. Та виявляється, якщо користуватися зубною ниткою з такою ж регулярністю, як і зубною щіткою, вона доволі ефективна у видаленні нальоту та запобіганні захворюванням ясен. Використання звичайної зубної нитки добре зарекомендувало себе, але сьогодні існує сучасна її версія, яка невпинно набирає популярності – іригатор.
Якщо ви ніколи не чули про нього раніше, ідея почати користуватися іригатором спершу може здатися незвичною, тому природно, що у вас виникнуть запитання на кшталт «чи іригатор такий же ефективний, як зубна нитка?» або «чи іригатор працює і як саме?». Отже, давайте розглянемо ці та багато інших питань, зокрема, що таке іригатор, які є способи очищення міжзубних проміжків та які переваги має іригатор проти традиційної зубної нитки. І що важливо, спробуємо оцінити потенціал використання іригатора не лише персонально для вас і вашої здорової усмішки, а й з точки зору його впливу на навколишнє середовище і, власне, на скорочення продукування відходів.
Чищення за допомогою іригатора, також відоме як зрошення (або іригація) ротової порожнини – це чищення міжзубних проміжків та ділянок вздовж лінії ясен інноваційним методом з використанням спеціального пристрою. На противагу традиційній зубній нитці, іригатор створює пульсуючий потік рідини і спрямовує його у важкодоступні ділянки ротової порожнини, де необхідно видалити наліт, залишки їжі та бактерії. Як працює іригатор? Зазвичай іригатор складається з резервуару для води та насадки (або набору насадок) з різними показниками регулювання тиску води залежно від ваших уподобань. Іригатор спрямовує струмінь води, теплої або холодної, на зуби та ясна, внаслідок чого ефективно видаляється зубний наліт і залишки їжі. Щоб забезпечити комфортне та ефективне очищення, за допомогою іригатора можна регулювати силу потока, а після процедури у вас надовго зберігається відчуття свіжості і чистоти, хоча ви не докладали зусиль, як під час користування звичайною зубною ниткою!
Незалежно від того, чи користуєтеся ви іригатором, чи традиційною зубною ниткою, у поєднанні з регулярним чищенням зубів будь-який з цих методів відіграє важливу роль у догляді за ротовою порожниною. Проте для досягнення оптимальних результатів іригатор має низку очевидних переваг.
Різні іригатори мають різні характеристики. Фактично це означає, що залежно від потреб у догляді за ротовою порожниною, різним людям підходять різні іригатори. Наш іригатор Philips Sonicare Power Flosser допомагає у ретельному догляді за ротовою порожниною: його унікальна хрестоподібна насадка утворює 4 широких струменя води, які видаляють до 99,9% зубного нальоту на оброблених ділянках1, а режим глибокого очищення з використанням лагідних імпульсів подачі води з інтервалами скеровує вас від зуба до зуба, щоб ви не пропустили жодної ділянки. Іригатор Philips Sonicare до 180%2 ефективніший у догляді за яснами, що покращує стан ясен та робить їх здоровішими.
Пам’ятайте, що завжди рекомендується спершу проконсультуватися з професійним стоматологом, щоб визначити індивідуальну програму догляду за ротовою порожниною, яка б відповідала усім вашим потребам. Застосовуючи сучасні методи, як-от використання іригатора, кожен з нас й усі ми разом можемо покращити власне здоров’я і водночас зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.
Що ж, якщо ви задавалися питанням, чи корисно користуватися іригатором, сподіваємось, ви отримали відповідь! Іригатор – це сучасна і багатообіцяюча альтернатива традиційній зубній нитці, він забезпечує стимуляцію ясен та їхнє ефективне очищення. Іригатор відкриває виняткові можливості для людей зі встановленими брекетами, імплантами, протезами тощо, а також для тих, хто має проблеми з чутливістю зубів. Нарешті, тепер легше ніж будь-коли здійснювати переробку і утилізацію його окремих компонентів. Втім не можна не відзначити, що регулярне очищення за допомогою зубної нитки залишається надійним і доступним варіантом. 1 В лабораторних умовах фактичні результати дослідження можуть відрізнятися 3 ‘Токіва Ю., Калабіа Б. П., Угву К. У. та Айба С. (2009). Біорозкладаність пластмас. Міжнародний журнал молекулярних наук (IJMS), 10(9), 3722–3742. https://doi.org/10.3390/ijms10093722 4 Швидкість розкладання пластмас у навколишньому середовищі, Алі Чамас, Хюнцзін Мун, Цзяцзя Чжен, Ян Цю, Тарнума Табассум, Джун Хі Джанг, Махді Абу-Омар, Сусанна Л. Скотт і Сангвон Сух, Стійка хімія та інженерія, 2020 8 (9), 3494 -3511DOI: 10.1021/acssuschemeng.9b06635
Джерела:
2 При використанні насадки Quad Stream на рівні інтенсивності 8 із звичайною зубною щіткою у пацієнтів із помірним або важким захворюванням ясен порівняно з використанням звичайної зубної щітки із зубною ниткою.
You are about to visit a Philips global content page
Continue