Час читання: 6 хвилин Грудне вигодовування є однією з найприродніших речей, але воно не завжди буває простим. Наряду з певними нюансами, існують деякі загальні проблеми грудного вигодовування , які можуть виникати у молодих матерів, що годують груддю. Однією з них є мастит, захворювання, при якому тканини молочної залози запалені та болять. Лактаційний мастит є серйозною проблемою, оскільки робить грудне вигодовування болючим та може перешкоджати процесу зціджування або навіть поставити під загрозу надходження молока. Лікування повинно проводитися своєчасно, щоб допомогти матері та дитині залишатися здоровими, а також захистити материнське молоко. Отже, пропонуємо відповіді на всі найпоширеніші запитання про те, що таке мастит, ознаки маститу та як здійснювати догляд за грудьми під час годування груддю. У разі виникнення запитань звертайтеся за консультацією до фахівця.
Здебільшого мастит виникає у жінок, які годують груддю, однак у тих, хто не годує груддю, може розвинутися такий варіант маститу, як перидуктальний мастит. Причиною захворювання є бактеріальна інфекція в молочних протоках через тріщину або біль у соску, або навіть пірсинг соска.
Що таке мастит? Окрім болю та дискомфорту, ознаками маститу можуть також бути втома та відчуття виснаження. Ранні ознаки маститу включають: Такі ознаки маститу схожі на симптоми запалення молочної залози, але між ними є ключова відмінність. Мастит відрізняється від запалення тим, що зазвичай вражає лише одну частину молочної залози, а не обидві молочні залози повністю. Можливо, ви помітите, що коли мастит минає, ви виробляєте менше молока, ніж до інфекції. Це тимчасово, кількість молока відновиться. Цьому допоможе часте годування та контакт з дитиною.
Мастит може виникнути у молодої мами будь-коли, але він є найбільш поширеним протягом перших двох-трьох тижнів після пологів. Причиною цього стану є тривалі перерви між годуванням, наприклад, коли дитина спить вночі. Серед інших причин маститу можна виділити наступні: Загалом, мастит, як правило, виникає через те, що молоко занадто довго залишається нерухомим у молочній залозі, що називається молочним застоєм. Саме сприяння розмноженню бактерій через застій молока призводить до лихоманки. Тому важливо забезпечити правильне зціджування молока з грудей, щоб уникнути таких проблем, як мастит або застій молока.
Існує багато способів профілактикимаститу. Нижче наведено декілька порад та рекомендацій щодо того, як уникнутимаститу:
ultra air
пустушка
SCF086/26
Одне з найпоширеніших запитань серед мам, які годують грудьми при маститі, - "чи можу я продовжувати годувати грудьми?". Насправді якщо мама хворіє на мастит, грудне вигодовування може допомогти очистити організм від інфекції, не завдаючи шкоди або негативних побічних ефектів. Також ви можете змінити спосіб тримання дитини під час годування. Зміна положення змінить кут всмоктування під час годування дитини та допомагає звільнити закупорені протоки. Якщо симптоми маститу не зникають протягом 24 годин або погіршуються, слід звернутися до лікаря. Зазвичай лікарі призначають антибіотики, зокрема, ібупрофен для лікування маститу, переконавшись, що будь-які призначені ліки безпечні при грудному вигодовуванні. Лікування маститу починається з поліпшення техніки грудного вигодовування. Якщо мати припиняє зціджувати груди під час виникнення маститу, у неї збільшується застій молока та підвищується ймовірність розвитку абсцесу. Консультація з досвідченим фахівцем з лактації часто буває безцінною. Матері повинні пити багато рідини і достатньо відпочивати. Терапевтичне ультразвукове дослідження не довело своєї користі. Гомеопатичні засоби ще не достатньо вивчені з точки зору безпеки та ефективності. Мастит викликає дискомфорт, але не потрібно панікувати або впадати у відчай. Це типова проблема, з якою стикаються багато молодих мам, коли починають годувати грудьми. Дотримуючись порад, наведених у цій статті, мами можуть мінімізувати ймовірність виникнення маститу, проте у випадку виникнення будь-яких сумнівів слід звернутися за консультацією до фахівця.
You are about to visit a Philips global content page
Continue