Час читання: 5 хвилин Годування може стати чудовою нагодою для зміцнення особливого зв'язку між вами та немовлям. Окрім відчуття близькості та взаємозв'язку, яке воно дарує, вперше пізнаючи всі тонкощі годування, виникає багато запитань, зокрема про те, як відбувається зригування у немовлят. Зригування у немовлят - це не завжди просто поплескати дитину по спинці. Існують способи зригування немовлят, завдяки яким відбувається правильне відходження газів. Пропонуємо ознайомитися з рекомендаціями щодо норми зригування у немовлят. У разі виникнення будь-яких запитань, зверніться за порадою до свого сімейного лікаря.
Спершу про головне: чому немовлята зригують? Коли немовлята їдять, вони, як правило, заковтують повітря разом з їжею. Зригування допомагає полегшити газоутворення в животі. Щоб уникнути здуття живота після їжі, рекомендується часте зригування.
Ми вже з'ясували, чому зригування важливе, тепер розгляньмо, як стимулювати зригування у немовлят. Долонею батьки повинні ніжно поплескувати дитину по спині, допоки вона не зригне. Важливо, щоб поплескування було достатньо ніжним для дитини. Коли справа доходить до того, щоб знати, як довго потрібно робити зригування, це дійсно залежить від новонародженого! Але це не повинно тривати дуже довго - зазвичай лише декілька хвилин. Протягом перших шести місяців після годування дитину слід потримати у вертикальному положенні протягом 10-15 хвилин. Це може допомогти уникнути зригування, але батьки не повинні надто хвилюватися, якщо дитина все ж таки іноді зригує! Саме тоді стане у нагоді серветка.
Кожне немовля унікальне, тому не існує єдиного найкращого способу зригування у новонароджених. Наведені нижче способи є гарним стартом для початку1:
У цьому положенні покладіть підборіддя дитини на своє плече та підтримайте його спину однією рукою. Іншою рукою ніжно поплескуйте дитину по спині. Це положення найкраще виконувати в кріслі-гойдалці або під час легкого погойдування дитини.
Коли дитина сидить у вас на колінах спиною до вас, однією рукою підтримайте спину та голову дитини, притримуючи її підборіддя та поклавши долоню на її груди. Іншою рукою поплескуйте дитину по спині. Будьте обережні, не стискайте горло дитини, а навпаки, обережно тримайте її підборіддя.
Інший варіант - покласти дитину на живіт поперек ваших колін. Переконайтеся, що голова дитини знаходиться вище грудей, та обережно поплескуйте її по спині до тих пір, поки вона не зригне.
Неважливо, чи годуєте ви малюка з пляшечки, чи поєднуєте груди та пляшечку, пляшечка від коліків з вентиляційним отвором AirFree призначена для того, щоб допомогти дитині заковтувати менше повітря під час пиття. Використання пляшечки, що імітує сосок, може зменшити кількість повітря, яке дитина ковтає, та допомогти впоратися з поширеними проблемами при годуванні, такими як коліки, рефлюкс та газики.
Чим менший вік дитини, тим частіше в неї можна спостерігати зригування. Поступово вони минають, поки не зникнуть зовсім. У перший місяць зригування трапляється у 85% дітей, цей показник не залежить від виду вигодовування (суміш або грудне молоко) та від способу приймання (пляшечка або природне годування). Уже через 3 місяці зригування відзначаються набагато рідше, а до одного року зникають повністю. То ж коли слід звернути увагу назригування, що не є нормою:
Годування - це прекрасний момент для батьків, коли вони зближуються зі своєю дитиною. Пам'ятайте, що кожна дитина індивідуальна, тому може знадобитися час та практика, щоб знайти найкращий спосіб відригування новонародженої дитини. Наберіться терпіння та насолоджуйтеся цим процесом.
You are about to visit a Philips global content page
Continue