Як усе найкраще в житті, годування грудьми може бути одночасно захопливим і таким, що лякає. Підготовка до грудного вигодовування дарує безліч чудових моментів, але для багатьох майбутніх мам ці миті затьмарюють думки про проблеми, які можуть виникнути під час годування грудьми. Варто розуміти, що проблеми — частина процесу, проте чіткі відповіді на запитання про грудне вигодовування допоможуть вам заспокоїтися й набути впевненості та душевної рівноваги. Ваш малюк не захоплює сосок? Ваші соски потріскалися? Ви відчуваєте біль під час годування грудьми? Знайте, ви не самотні. На цій сторінці ви знайдете поради й способи, які допоможуть вам вирішити ваші проблеми. Ми завжди поруч і готові допомогти, проте наші поради не замінять рекомендацій вашого лікаря. Якщо вас турбують проблеми з грудним вигодовуванням, обов’язково проконсультуйтеся зі спеціалістом.
Дитині потрібен час, щоб навчитися правильно брати груди. У вас усе вийде, тож не будьте до себе надто суворі. Невміння дитини правильно брати груди — одна з найпоширеніших проблем грудного вигодовування й одна з причин, чому годування грудьми інколи завдає болю. Якщо ваш малюк не вміє брати груди, у вас можуть виникнути проблеми. Якщо, попри зусилля, у вас не виходить домогтися правильної фіксації, треба звернутися по допомогу. Як зрозуміти, що ваш малюк бере груди неправильно?
Ось кілька порад щодо грудного вигодовування, які допоможуть вашому малюку навчитися правильно захоплювати груди:
У перші дні після пологів ви можете мати болісні відчуття в сосках. Та це не означає, що ви маєте терпіти біль. Біль під час грудного вигодовування може бути з кількох причин: від надмірної чутливості шкіри до незручної пози під час годування. Наші поради допоможуть вам розв’язати проблему за перші кілька днів: Якщо біль не минає, зверніться по пораду до фахівця з грудного вигодовування, який допоможе вам правильно вибрати лікування. Не ігноруйте проблему. Якщо своєчасно не вжити заходів, може знизитися вироблення молока або розвинутися мастит.
Ще одна проблема, добре знайома мамам, які годують грудьми, — потріскані соски. Найчастіше вона виникає внаслідок неглибокого захоплення грудей, коли малюк бере замало тканини молочної залози й натомість смокче тільки ваш сосок. Як наслідок, соски запалюються й на них з’являються тріщини. Треба своєчасно вжити заходів, щоб угамувати біль та унеможливити ризик виникнення інфекції. Наші рекомендації допоможуть вам угамувати запалення сосків і зробити процес годування грудьми комфортним для вас та вашого малюка:
Зазвичай під час становлення лактації в молодих мам спостерігають інтенсивний приплив грудного молока. Якщо під час годування потік молока занадто сильний, дитина починає задихатися, кашляти або зригувати молоко. Зазвичай ця проблема зникає сама собою, коли вироблення молока стабілізується, але не завадить знати маленькі хитрощі, які допоможуть вам контролювати ситуацію:
Тіло кожної жінки по-своєму прекрасне, і немає двох однакових пар грудей. Жіночі соски можуть бути різної форми й розміру. Хтось має пласкі, хтось — утягнуті, хтось — великі. Для вдалого годування важливо, щоб ваш малюк добре захоплював груди. Якщо сосок утягнутий або плаский, потрібні додаткові зусилля, щоб допомогти малюкові його захопити. Якщо ви одна з власниць таких сосків, знайте, що насправді ви не одна: до 10% жінок мають таку особливість1. Ось кілька корисних порад мамам, які годують і мають пласкі або втягнуті соски:
Якщо ви відчуваєте дискомфорт чи біль під час годування грудьми, знайте, що таке трапляється, проте це не підстава терпіти, зціпивши зуби. Не важливо, чи це ваше перше грудне вигодовування, чи четверте, бо кожного разу дует «мама — малюк» звучить інакше, і кожний досвід годування не схожий на попередній. Якщо ви навчитеся правильно доглядати за своїми грудьми, процес годування приноситиме вам справжнє задоволення. Щоденне пізнавання свого малюка — частина дивовижної подорожі, яка має назву «материнство». Годування грудьми дасть змогу вам і вашому малюкові разом пережити безліч важливих моментів, насолоджуючись близькістю й хорошим самопочуттям.
Вам може знадобитися
SCF330/20
Кращий комфорт, більше молока, зручніше брати у дорогу*
Сядьте зручно, не нахиляючись уперед, а наша зручна масажна насадка м’яко стимулюватиме відтік молока. Ручний молоковідсмоктувач Avent має небагато частин, тому його легко збирати, використовувати і чистити. Він легкий і компактний, тому його зручно брати зі собою для зціджування молока у дорозі.
Переглянути усі перевагиНа жаль, цей продукт більше недоступний.
Дізнайтеся більше про цю тему
You are about to visit a Philips global content page
Continue